Шашки (Коваленко В.Ю.)

ПРОФІЛЬНА ОСВІТА
Профільний гурток

Шашки (Коваленко В.Ю.)


Про гурток

Шашки - інтелектуальний вид спорту, а також давня народна гра, є моделлю військового битви. Вимагає розвиненого логічного і комбінаторного мислення. Розвиває фантазію, винахідливість, швидкість мислення. Оскільки це спорт, важливими якостями є воля до перемоги, вміння "тримати удар", не падати духом якщо удача відвернулася від гравця. Тренери-викладачі КПДЮ створюють умови для чесної конкурентної боротьби між учнями будь-якого рівня. Для цього групи формуються по віковим групам щоб не було великої різниці в інтелектуальному розвитку всередині однієї групи. У той же час, обдарований учень може освоювати шашки з такою швидкістю, з якою дозволяє його інтелект. Ми підберемо йому завдання і суперників по його рівню. Всі діти люблять перемагати. В нашій школі передбачено безліч турнірів різних рівнів і форм, в яких будь-яка дитина може проявити себе. Зростання рівня гри супроводжується присвоєнням юнацьких розрядів. Після юнацьких розрядів слідують дорослі, які дають учневі право грати в чемпіонатах міста, області та України. Особливо просунуті учні беруть участь в Чемпіонатах Європи та світу. В шашки можуть грати і хлопчики і дівчатка, причому у віці до 10 років, дівчинки, як правило мають перевагу за рахунок більш раннього розвитку. Але в офіційних змаганнях дівчатка і хлопчики змагаються окремо. Конкуренція у дівчаток не така висока, як у хлопчиків, тому будь-яка учениця має шанси стати чемпіонкою України або навіть світу, якщо проявить належну старанність. Шашки бувають різних видів, що розширює коло турнірів. Традиційні шашки на 64 клітинній дошці - основний напрямок нашої школи. А також ми активно розвиваємо 100-клітинні шашки, які ще називаються міжнародними.

Для дітей віком

6-21 років


Викладач

Коваленко Віктор Юрійович

освіта вища економічна, Майстр спорту, чемпіон світу з шашок 64 серед ветеранів 0674086923


Програма

1 рік навчання - освоєння правил гри, тактична підготовка, прийоми гри в ендшпілі, виконання юнацьких розрядів;2 рік навчання - освоєння комбінаційної гри, основи шашкової стратегії, турнірна практика, виконання 3-го дорослого розряду;3 рік навчання - освоєння прийомів позиційної гри, основи теорії дебютів, активну участь у всеукраїнських турнірах, виконання 2-го дорослого розряду;4 рік навчання і далі - подальше вивчення шашковій теорії, стратегії і тактики, велика турнірна практика, виконання 1-го дорослого розряду і кандидата в майстри спорту.


Заходи

Чемпіонат міста Києва з шашок 64 серед юнаків та дівчат.Першість шкіл Печерського району міста Києва.Всеукраїнський дитячий турнір з шашок.Навчально-тренувальні збори на літні канікули