Шахи (Сокульський О.Є.)

Шахи (Сокульський О.Є.)


Про гурток

В умовах становлення української держави актуальним постає питання розвитку інтелектуальних і творчих здібностей особистості, її виховання на засадах загальнолюдських цінностей. Заняття в гуртку допоможуть Вашій дитині в ігровій формі познайомитися з найбільш популярною настільною грою в світі. Шахи — інтелектуальний вид спорту, чудовий засіб розвитку математичних здібностей. Вони виховують кращі риси характеру (цілеспрямованість, наполегливість, об’єктивність), розвивають естетичні, інтелектуальні та художні якості в людині. Шахова гра поєднує в собі комбінацію спорту, науки, мистецтва, а також елементи військової тактики і стратегії. Це також цікавий вид дозвілля.

Для дітей віком

6-18 років


Викладач

Сокульський Олег Євгенович

освіта вища, 1 розряд по шахам, кандидат технічних наук, доцент, тренер-викладач -063-427-77-09


Програма

Загалом шахова програма розрахована на багаторічну підготовку спортсменів українського та міжнародного рівня.

Спочатку групи початкової підготовки від ПП-1 до ПП-3, 1-3 роки навчання, 6-8 годин на тиждень. Вік (6-8 років) – час інтенсивного зростання і розвитку всіх функцій та систем організму дітей. Вважається найсприятливішим для початку регулярних занять шахами та опанування їх базових засад.

Переведення на наступний рік навчання відбувається після виконання вимог спортивної підготовленості, згідно навчальної програми.

Далі відбувається переведення до груп попередньої базової підготовки 1-4 років навчання (ПБП) від 12 до 20 годин на тиждень. Спортсмени від 9 років вже здатні витримувати підвищені загальні навантаження, порівняно легко засвоюють складний теоретичний матеріал.

За успішного завершення тренувального процесу на цьому рівні, шахісти вже можуть продовжувати шахову освіту в вищому навчальному закладі – наприклад НУФВСУ (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

Групи подальшої спортивної підготовки – спеціалізованої базової підготовки (СБП) та вищої спортивної майстерності спрямовані на безпосередню підготовку та тренування спортсменів високого рівня країни та світу. Для юнацького віку характерним є високий рівень функціональної досконалості, готовності до значних навантажень. В цих групах тренувальний час - від 24 до 32 годин на тиждень. Відповідно цілком можна очікувати помітного зростання спортивних результатів, а в окремих випадках і здобуття світової першості.


Заходи

Особисті та командні змагання різних рівнів за віковими групами Участь у міських, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, навчально-тренувальних зборах (відповідно до календаря змагань)