Юні орнітологи (рік навчання II)

ПРОФІЛЬНА ОСВІТА
Профільний гурток

Юні орнітологи (рік навчання II)


Про гурток

Курс вивчає різноманіття птахів, що населяють нашу планету, будову, розмноження, спосіб життя, поширення, їх роль у біологічному кругообігу речовин у біогеоценозах і в житті людини.

Для дітей віком

13-17 років


Викладач

Мєлєшкіна Світлана Михайлівна

Освіта вища. тел. +38(063)2536750, +38(044) 2874536, +38(044)2805117


Програма

"Юні орнітологи" МОДУЛЬ 1 ВСТУП. ОРНІТОЛОГІЯ – НАУКА ПРО ПТАХІВ ТЕОРІЯ Птахи – одна з найпоширеніших груп тваринного світу. Походження птахів. Різноманітність птахів, типи їх польоту ПРАКТИКА Екскурсії в природу. НАВИЧКИ Вміння розрізняти птахів за зовнішнім виглядом, типом їх польоту. Робота з визначником. МОДУЛЬ 2 АНАТОМІЧНІ ТА ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПТАХІВ ТЕОРІЯ Зовнішня та внутрішня будова птахів. Особливості скелету. Особливості кровообігу, обміну речовин, тощо. ПРАКТИКА Опис опудал птахів і птахів “живого куточка”. МОДУЛЬ 3 АДАПТАЦІЇ ПТАХІВ ТА ЇХ РІЧНИЙ ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ТЕОРІЯ Температурний режим та харчування. Осілі, кочуючі та перелітні птахи. Зимуючі птахи. Міграції птахів. Птахи-синантропи. ПРАКТИКА Проведення спостережень за птахами взимку. НАВИЧКИ Складання календаря відльоту та прильоту птахів. МОДУЛЬ 4 ПТАХИ ТА ЛЮДИНА ТЕОРІЯ Птахи-санітари. Мисливські та промислові птахи . Взаємовідносини людина-птах. ПРАКТИКА Виготовлення та розвішування штучних гніздівель. Спостереження за птахами в період гніздівель. МОДУЛЬ 5 РОЗМНОЖЕННЯ ТА АКТИВНІСТЬ ПТАХІВ ТЕОРІЯ Будова яйця. Будова гнізда. Токування птахів. Птахи виводкового та нагніздного типів розвитку. Гніздовий паразитизм. ПРАКТИКА Визначення птахів за їх гніздами. Екскурсії в природу. НАВИЧКИ Вміння визначати різні види птахів не тільки за визначником, але й за їх співом. Спостереження за весняним прильотом птахів.


Заходи

Написання науково-дослідницьких робіт з Орнітології (участь у міському конкурсі МАНу). Проведення міського Конкурсу-гри "Птахи мого дитинства" для гуртківців Палацу та команд шкіл м. Києва.

Scroll Up