Юні орнітологи (Мєлєшкіна С.М.))

ПРОФІЛЬНА ОСВІТА
Профільний гурток

Юні орнітологи (Мєлєшкіна С.М.))


Про гурток

Курс вивчає різноманіття птахів, що населяють нашу планету, будову, розмноження, спосіб життя, поширення, їх роль у біологічному кругообігу речовин у біогеоценозах і в житті людини.

Для дітей віком

13-17 років


Викладач

Мєлєшкіна Світлана Михайлівна

Освіта вища.

 • тел. +38(044) 298 28 26
 • email: biologykpdu@gmail.com


  Програма

  "Юні орнітологи"

  • МОДУЛЬ 1 ВСТУП. ОРНІТОЛОГІЯ – НАУКА ПРО ПТАХІВ ТЕОРІЯ Птахи – одна з найпоширеніших груп тваринного світу. Походження птахів. Різноманітність птахів, типи їх польоту ПРАКТИКА Екскурсії в природу. НАВИЧКИ Вміння розрізняти птахів за зовнішнім виглядом, типом їх польоту. Робота з визначником.
  • МОДУЛЬ 2 АНАТОМІЧНІ ТА ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПТАХІВ ТЕОРІЯ Зовнішня та внутрішня будова птахів. Особливості скелету. Особливості кровообігу, обміну речовин, тощо. ПРАКТИКА Опис опудал птахів і птахів “живого куточка”.
  • МОДУЛЬ 3 АДАПТАЦІЇ ПТАХІВ ТА ЇХ РІЧНИЙ ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ТЕОРІЯ Температурний режим та харчування. Осілі, кочуючі та перелітні птахи. Зимуючі птахи. Міграції птахів. Птахи-синантропи. ПРАКТИКА Проведення спостережень за птахами взимку. НАВИЧКИ Складання календаря відльоту та прильоту птахів.
  • МОДУЛЬ 4 ПТАХИ ТА ЛЮДИНА ТЕОРІЯ Птахи-санітари. Мисливські та промислові птахи . Взаємовідносини людина-птах. ПРАКТИКА Виготовлення та розвішування штучних гніздівель. Спостереження за птахами в період гніздівель.
  • МОДУЛЬ 5 РОЗМНОЖЕННЯ ТА АКТИВНІСТЬ ПТАХІВ ТЕОРІЯ Будова яйця. Будова гнізда. Токування птахів. Птахи виводкового та нагніздного типів розвитку. Гніздовий паразитизм. ПРАКТИКА Визначення птахів за їх гніздами. Екскурсії в природу. НАВИЧКИ Вміння визначати різні види птахів не тільки за визначником, але й за їх співом. Спостереження за весняним прильотом птахів.


  Заходи

  Написання науково-дослідницьких робіт з Орнітології (участь у міському конкурсі МАНу). Проведення міського Конкурсу-гри "Птахи мого дитинства" для гуртківців Палацу та команд шкіл м. Києва.